Semi-finalists  2019

Category A

BURCHARDT Stefan  2003  (Denmark)

BLUMIN  Matvey   2004  (Russia)

CHANG  Darwin   2002 (Taiwan)

ERMOLAEV  Vyacheslav  2004 (Russia)

GRUPPO - MAUREL  Livia  2005  (France)

ISHIKAWA  Shou  2006  (Japan)

JANG Jiyoung 2004  (Korea)

MOELLER  Katya  2004  (USA)

VASYLIEVA Varvara  2003  (Ukraine)

VAGINSKY  Lir  2003   (Germany)

Chamber Music 2019

  Arsal Duo 

  As One  

  Blech Trifft Tasten 

  Chekhov Trio

  Dialecticae Piano Trio

  Duo Barberi-Quatremer

  Duo Florent

  Duo J&L

  Duo Koch-Mhaanna

  Duo Magris-Aridon

  Estampe Trio

  Ilarionova – Tabakova duo

  Jitsukawa & Martin

  Malevich Piano Quartet 

  Nuss Nunoya duo

  Oreneta-Quartett

  Pavel Bořkovec Quartet

  Quatuor Aeolina

  Quatuor de Lumière

  River Duo

  Saint-Petersburg Trio

  Sincere Duo 

  SW Ensemble 

  Trio Conticinio

  Trio Legend

  Trio Likya

  Trio Santres

  Trio TKJ

  Trio Wuhan 

  Vene Piano Quartet 

Category B

ALLEGRETTI GRAVINA Pasquale 1999 (Italy)

BAIK Jihyun  1999  (Korea)

BARANOV  Leonid  1994  (Russia)

BENYUMOVA Rimma  1993  (Russia)

BERNSTED  Christine  1994  (Denmark)

CHOI  Sunyoul  1991  (Korea)

CHRISTENSEN  Adam  Koch  2000  (Denmark)

DI GIORGIO  Giovanni Claudio  1993  (Italy)

FLORY  Henry  1987  (USA)

FUKUDA Hiromi 1993  (Japan)

GALLI - HECKMANN  Ian 1991  (France)

HARUTYUNYAN  Feliks 1996  (Armenia)

HEUSLER  Julia  1998  (Germany) 

JANICKI  Amia  1997  (Switzerland)

KAN Hyojin  1997  (Korea)

KANG  Nahae  1998  (Korea)

KIM  Eun Che  1997  (Korea)

KITAOKA  Aya 1997 (Japan)

KONISHI  Momoko 1994  (Japan)

KRAMB  Anne Luisa  2000  (Germany)

KUZNETSOV  Alexander  1990  (Russia)

LAPOREV  Cesar  1995  (Belgium)

LEE Younghyun  1992  (Korea)

MARQUARD  David  1998  (Germany)

MORIZONO  Yasuka  1992  (Japan)

MOTUZ  Darya  1990  (Belarus)

NEE Miranda  1999 (Switzerland)

NOMURA  Kenta  1999 (Japan)

ROH  Yejin  1992  (Korea)

SASAKI  Mio  1997  (Japan)

STOYANOVICH  Sophia  1996  (USA)

SU Karen  1998  (USA)

TAJIMA Naoko  1996  (Japan)

TANIMOTO  Rika 2000  (Japan)

UENO  Akiko  1993  (Japan)

YUMIBA Yumiko  1996  (Japan)

ZHAROVA  Galiya 1991  (Kazakhstan)

 

Loft 130

M. CARBONEZ